26 Ekim 2011 Çarşamba

TWEETLERE CAN VERDİKMerhaba,

Şu aşağıdaki arkadaş ben oluyorum.

                                                                     

Görülebileceği üzere twitter adresimi paylaştım sizlerle. Bu blogun çıkış amacı bu aslında. Twitterda 140 kararkterde yazdığım kısa hikayelerin gün sonunda romanını yazmak. Neden mi? Anlatayım.

Uzun bir dönem blog yazmaya özendim. Çeşitli çalışmalarım da olmadı değil. Bir uyku imparatorluğum vardı ama inanın şuan linkini bile bulamıyorum. 3 postluk dev prodüksüyon :) Bulabilirsem paylaşırım sizinle. Sonra bir "Sanal Türkiye Turu" planım vardı. İşte bunun linki mevcut. (buradan buyrun) Okudukça hala gülüyorum :)

Blog'a kendimle ilgili bir şeyler yazmaktan hep kaçındım ta ki twitterla tanışana dek. Aktif bir twitter kullanıcısıyım. 2. yılımı doldurduğum twitterda durumum şudur. (bkz: cacık)


Ama ben çok eğleniyorum twitterda :) İnternet ile ilk tanışması MIRC olan bir nesil için bu ortamların hepsi "slm, asl?" tadında eğlencelik olmuştur. Benim için twitter da öyle. Sosyal medyanın gücünü ticaret hayatında, kitleleri ayaklandırmakta kullananlar mevcut tabii ki ama benim amacım bu değil. Ben eğlendiğim sürece twitter hesabım var olacak. Gördüğüm, yaşadığım olayları yazmaya, eğlenceli taraflarını aktarmaya gayret ediyorum. Sevdiğim kız bana "abi" diyince de yazıyorum, patrondan azar yiyince de!
 
Şöyle de bir gerçek var ki yazmış olduğum tweetler zaman akışı içerisinde kaybolup gidiyor. Oysa ki benim her bir tweetim sonrasında anlatmak istediğim uzun hikayelerim var. Bir mikro-blog olan twitter işte bu blogda makro boyutuna taşınacak ve 140 karakterlik tweetler burda can bulacak.

Bunlar gibi;

-


Hikayeleri mi? Takipte kalın :)


Share

3 yorum :

Niyoningo dedi ki...

aktif bir kıllanan adam özelliği olan "twitter'a ön yargılıyım!, O da ne beee!!" adlı kitabım tam çıkıyordu ki, blog kullanımı kitabımı tekrar gözden geçirmemi sağladı:)
Gelişmeleri merakla bekler spor camiasına da olan katkılarndan ötürü tebriklerimi sunarım :))

Bertuğ Oymak dedi ki...

@niyoningo teşekkürler ;) Kiptaların imzalı bir kopyasını istiyorum :)

Niyoningo dedi ki...

Derhal çalışmalara başlıyorum (:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
;