15 Kasım 2011 Salı

BENİM SOSYAL AĞLARIM, OTURUR KENDİ HALİME AĞLARIM


Hem de hiç öyle olmuyor! Önce tekrar izleyelim birlikte;


Özetle; abimiz sosyal medya vasıtasıyla güzel ablamızla birlikte o gecenin "Home" page tuşuna basıyor.

Şimdi biz de sosyal medya kullanan insanız. Yani çok şükür bizim de facebook'umuz, twitter'ımız, foursquare'imiz, youtube'umuz var. Hatta daha fazlasını bir araya topladığım kendi web sitem bile var, bertug.com ! Ve eminim tüm sosyal medyayı da bu abiden daha aktif kullanıyorumdur. 

Arkadaş, biz böyle reaksiyon alamıyoruz o mecralarda! Diyebilirsiniz ki o abi nere, sen nere! Haklısınız, ben de bunu diyorum zaten! 

Abim ortamlara giriyor, gören ablaların hepsi basıyor "like"a. Hay maşallah! Bir de facebooktaki benim fotoğraflarıma bakın;


Buyrun tepe tepe layklayın! 

Abi ortamların da kralı, gece kulüplerinin mayoru. Buyrun benim foursquare mayorshiplerime bakalım;


Çok çılgın yerlerde takılıyorum! İlk ikisi iş, diğeri ise yazlık! İstanbul'daki evimin bile mayoru olamamışım.  Sonraki ise benim evim bile değil, arkadaşların! Tek piyasa yapabileceğim ortam Uran Restaurant da türkiyenin en batısında, babakalede! 

+ "Selam güzel bayan, siz de mi levrek yiyorsunuz? Ne güzel. Kalamar söyledim, tadına bakar mıyız birlikte?"
- "Bana bak, abim az önce tuvalete gitti. Döndüğünde seni masada görürse, saniyede tüm babakale esnafı başına üşüşür, akşam balığa yem diye çıkartırlar seni. O yüzden bas git!"
+ "Ehe,  balığı da çok güzelmiş buranın :)"

Abim hemen etkisi altına alıyor kızları bir de. Onu gören, facebookta ilişki durumunu "oley, benim sevgilim var"dan "burada işler karışık yakışıklı, sen gelirsen basarım bu kazmanın kıçına tekmeyi" olarak değiştiriyor. Geçmişte benim kız arkadaşım beraberken ilişki durumunu "var" diye değiştirmemişken, sen neyin karışıklığından bahsediyorsun! 

Abinin sanal ortama yansıttığı gerçek hayatı, ben ve benim gibiler için gerçekten  hayal! 

Ayrıca takside offline olunur mu? Ayıp! 


Share

1 yorum :

Furkan Taşdelen dedi ki...

Yahu nasıl bu kadar harika anlatıp yazabiliyorsunuz hayran kalıyorum :)

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
;