16 Kasım 2011 Çarşamba

KIŞ GRİBİ- “Öhööhööööö öhhöööööööööö”
Taksici(+): Sigara böyle ciğerini çıkarır adamın!
- Efendim?
+ Ben de çok çektim, hala da çekiyorum. Bırakamıyorum şu boku. Sana yemin ediyorum bir bıraksam 2 aya ölürüm. Tüm hastalıklarımı kapatıyor bu meret. Bizim bir arkadaş var, alkolik. Doktora gitmiş. Doktor demiş sana bunu bırak diyecem ama bıraktığın anda tüm vücudun iflas edecek. İç içebildiğin kadar demiş bu da dayamış alkolü her gece her gece. 1 içiyorsa 2 içmiş. Adam 5 yıldır ayakta. Alkolik ama turp gibi. Benimki de o hesap.
- Yok abi benimki hastalık, grip, nezle.
+ Haaa, o zaman nane-limon iç. Hemen keser.

Kesmedi tabi. Taksici abimin verdiği diğer öğütler altın niteliğinde de olsa, nane limon yetmiyor benim öksürüğe. Türlü türlü şeyler denedim. Her “öhö” dediğimde zencefil bal diyor annem, tamam diyorum. 3 tamam diyişe 1 kaşık geçiyor boğazımdan. Ne yapayım biraz üşengecim. Olmuyor tabi, kesmiyor. Her kafadan da başka bir ses çıkıyor;

“Dağ çayı getirttim senin için, bunu iç bişeyciğin kalmaz!”

“Aaa, masandan bitki çaylarını eksik etmeyeceksin. Her gün farklı bir tanesini iç. Ben içiyorum şahane oluyor. Öksürüğü keser mi bilmem ama iç oğlum iç, şirket ödüyor ehe ehe”

Bir de bu var;Allahım bu nasıl bir işkencedir. Bala kaşıkla dalan, limonu neredeyse kabuğuyla yiyen ben, içemedim o şeyi. Zıt iki tat bir anda keskin şekilde tetiklenince iflas etti benim dil.

“Gözünü seveyim şunları tek tek ye! Ulan uyuştum şerefsizim. Yemin ediyorum söylerim tükürük bezlerine salarlar çocukları boğazına doğru, geberir gidersin!”

O kadar öksürüğün üstüne yaşanan ekstra basınç doğrultusunda kulak zarı da iflas etti tabii. Davul zannediyor kendini, solo atıyor, kafasına göre takılıyor. Orta kulak da halaya kalkınca, baş dönmesiyle birlikte nakavt, göze perde iniyor! 

Böyle cüsseli bir adamın, hastalıkla imtihanı da ağır oluyor. Virüsler buldular yağlı böreği, bırakmıyorlar tabi;

“Hulki gel gel, bu sene iyi yağ yapmış namussuz. Pehey şu göte bak! Burundan bir girdik mi önce o göbekte 2 ay takılırız, ordan 1 ay da tenya mustafanın oraya geçeriz. Bu kış da yırttık oğlum!”

Lanet virüsler bırakın artık beni, yeter! 

Tarkan'dan benim için gelsin;

Yanlış zaman 
Yanlış insan 
Nefes almak imkansız 
Bıktım öksürüklü hastalıklardan

Yanlış bahar 
Kış gribi
Geberttin her olduğumda
Aksırtmaktan beni
İyileştiğimde
Kolla kendini! 


Öhö öhö kuru kuru
Bu burun ah sümük dolu
Thylolhot bana göre değil
İçince adamı deli gibi uyutur! 
x2


Share

0 yorum :

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
;