28 Mayıs 2012 Pazartesi

BERTUĞ ETKİSİ
(Bertuğ, temsili)


Evet biz Bertuğ'uz ve bunun farkındayız.

Adaşlarımın varlığına alışmam zaman alsa da (bkz: Bertuğ) alıştıkça birbirimize bir hayli benzediğimizi fark ettim. Aynı burçtan olan iki kişinin ortak özelliklerini keşfetmesi gibi sosyal medyada adaşlarımın davranışlarını gördükçe yıllar önce kaybettiğim kardeşimi bulmuş gibi oluyorum. İşin enteresan tarafı, tüm Bertuğ kardeşlerimin "Bayanlar" üstünde etkisinin birbiriyle bu kadar örtüşüyor olması. 

Etkiyi oluşturan unsurları bir araya getirmek gerekirse;

Biz Bertuğlar...

... içinizden biriyiz.

...sevimliyiz.


...biraz terelelliyiz.(ama düşünceli)...parti adamıyız.


...istek yaratırız....keşkelerin sebebiyiz....rüyanıza gireriz....hayal ettiğiniz yerdeyiz.... yalnız bırakmayız.


...el üstünde tutuluruz....evlenilecek adamız.


... her gün bizim günümüz!Tabii bu "Bertuğ Etkisi" 'nin baylar üzerindeki tedirgin ediciliği de gözlerden kaçmıyor. Bir Taylan değiliz belki ama (bkz: adı taylan olanların esmer ve yavşak olması) , belli ki aynı maratonu koşuyoruz. 


Bertuğ kardeşlerim; varsın "yavşak" desinler, varsın boğazımıza yapışsınlar. Birlik olur önce %4.6'yı da aramıza döndürür, hepsine meydan okuruz.

Şimdi hepinizin adına soruyorum: Kadınların dilinden anlıyorsak suçumuz ne?

(not: tüm adaşlarımın anlatmak istedikleri hikayeler bu blog çerçevesinde seve seve yayınlanacak olup, bertug.com uzantılı mail isteyenlere gerekli tedarik işlemi de yapılacaktır. Sosyal medyada Bertuğ hareketini başlatıyorum!)
Share

3 yorum :

miki dedi ki...

Birden fazla bertuğ tanıyıp bütün bu yazılanların doğruluğunu test etmek isterdim fakat malesef sadece benim tanıdığım Bertuğ üzerinden fikir bildirebilecem evet benim arkadaşım olan Bertuğ gerçekten kadınların dilinden anlayan ilgilerini çeken birisi. ve adaşlarınında kendisi gibi olduğu için çok şanslı. Açıkcası bende isterdim bütün Mikail'lerin benim gibi birer melek olmalarını ama malesef içlerinde sadece ben meleğim:)

Doranos sonaroD dedi ki...

Bertuğ adlı aziz arkadaşımın yolladığı işbu sayfanızda gördüğüm "taylanların esmer ve yavşak olması" ibaresi ismi Taylan olan şahsımı derinden üzdü. Esmerim ama çok düzeyliyim. ahbap.

Unknown dedi ki...

Bir Bertuğ olarak yazı aynen hepimizi olduğu gibi bizzat beni tarif etmiş. Bütün Bertuğ'lara selam olsun. Dünya'yı ele geçirebiliriz kardeşler. Bizim kadar havası pek yok bu atmosferde...

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
;