26 Kasım 2013 Salı

JCI: PAYLAŞTIKÇA ARTAN HEYECAN


Kulüp dernek işleri biz de aile mirası. Çocukluğunu organizasyonlar içinde geçirmiş, bolca içecek ikramı ve getir götür işi yapmış biri olarak bu işlere uzak durmam pek olası değildi. Sevgili dostum Fatih sayesinde 2010 yılında JCI ile tanıştım, pek ilgilen(e)medim yalan yok :)  Sanırım üniversite sonrası düzene oturtmaya çalıştığım hayatım daha öncelikliydi. İşler yoluna girip, kulüp işleriyle dolu dolu bir üniversite hayatı üzerine iş hayatının rutinleri de pek iç açıcı gelmeyince tekrar çaldım JCI kapısını ve JCI Kadıköy ile tanıştım.

"JCI (Junior Chamber International, Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği), dünya üzerindeki toplumlarda pozitif değişime ve gelişime katkıda bulunmak için 18- 40 yaş arası gençlerin liderlik ve girişimcilik becerilerini, sosyal sorumluluklarını, ulusal ve uluslar arası dostluklarını geliştirme misyonunu taşıyor ve aktif vatandaşlığı destekliyor. JCI, 200,000'i aşkın üyesi ile 124 ülkede faaliyet gösteriyor."JCI'a gönül vermiş dostlarla tanıştım. Rutinden uzaklaşıp kendi için, toplum için, başkaları için bir şeyler yapmaya zaman ayırmak isteyen insanlarla tanıştım. Uzun bir aksiyon toplantısıydı. Aslında olağan gelişmeleri ve gelecek planlarını konuşacağımız toplantı masasında kendimi planın parçası hatta planın ta kendisi olarak buldum. Buydu işte! Aradığım heyecan buydu. Üniversite yıllarında bıraktığım heyecanı buydu. Toplantı sonrasında kendime dediğim tek bir cümle vardı: "Yapacağımız çok güzel işler var" 

Hızlı bir giriş yaptık. Yalnız değildim, Fatih ortak parantezinde buluşan 2 yeni JCI üyesi, sevgili arkadaşlarım Esra & Ayşegül de vardı ekibimizde. Çok da şanslıydık. JCI Kadıköy'ün kuruluşunda mentorlük yapan JCI Avrasya şubesinin 2007 başkanı, sevgili senatörümüz Pınar Erdoğan da bizime birlikteydi. JCI'da oryantasyon önemlidir, bizim bu muhteşem ekip mentorumuz sayesinde hızlıca oryante oldu, oryantal oldu...

...ve karşınızda JCI Oryantal! :) 

testttt
Soldan sağa: Fatih Şengül, Pınar Erdoğan, Esra Durcan, Ayşegül Basmacı

Hep soruyorlar "ne yapıyorsun sen JCI'da?" diye. Cevaplayayım: Kendim oluyorum.

Üretkenliği hayatının orta yerine koymuş biri olarak JCI benim için hazine. Duyduğum en büyük mutluluk ise heyecanımı paylaşıyor olmak. Yaratılan en güzel işlerin mutluluğu birlikte başarınca inanın daha güzel.

Detayında merak ediyorsanız 2013 raporu paylaşacağım yakında. Baktım, liste kabarıkmış... 

JCI Türkiye ve sevgili JCI Kadıköy ailem, bu yazı aslında sizin için. Kendim olmama imkan tanıdığınız, ailenin yaramaz çocuğu olarak beni kabul ettiğiniz için sonsuz teşekkürler. İlk toplantıda "yapacağımız çok güzel işler var" demiştim ya düzeltiyorum.

"Yaptıklarımız ne ki daha yapacağımız nice güzel işler var"

Share

1 yorum :

Güvenli Alışveriş dedi ki...

%0 Satış komisyonu, ücretsiz sanal dükkân fırsatı ile Puma marka ürünler Buypasa’da. Detaylı bilgi için https://ucretsizdukkan.com adresine uğrayabilirsiniz.

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
;