17 Şubat 2014 Pazartesi

SAHNEDE OLMAK

Ne ara sahneye çıkmayı bu kadar çok arzular oldum bilmiyorum. Üniversite'de akademisyen olarak kalır mısın diye sorduklarında "Deli misin? Daha da dönmem buralara" deyişimin üzerinden çok değil, 5 sene geçti. Şimdi bir bahane olsa da gitsem konuşsam diye yırtınıyorum. Sorun değil, çikolatanın içindeki kakao oranına kadar konuşabiliriz. 

Hayatımdaki en büyük öğreti olarak nitelendirdiğim mühendislik eğitiminden geçen bir kişi olarak öğrendiğim denklemler ve hesaplamaların değil üniversitenin bana kattığı vizyonun benimle birlikte her zaman var olacağını biliyordum. Bu yüzden kulüp kuruluşunda yer aldım, bu yüzden yüzlerce insanı ağırladım, bu yüzden insanlar tanıdım. Lisedeyken kapalı bir çerçeve ile televizyonlardaki evlilik programlarındaki kişi davranışlarında kendimi ararken, şimdi her tanıdığım bir insanda kendimi buluyorum. Neleri iyi yaptığımı, hangi yönlerimin eksik olduğunu keşfediyorum. Ve evet tüm bunları çıkıp haykıra haykıra anlatmak istiyorum.Fazla da bir şey bilmiyorum aslında. Sıfırdan hiç bir şey yaratmadım. Hepimizin yaşadığını ben dile getirmeye, iyi bir hikaye anlatıcısı olmaya çalışıyorum. Beden dilimi keşfediyorum, ellerimi zapt etmeyi öğreniyorum. Konuşmamı pekiştiriyorum, kelimeler arasındaki "ıııı" nidalarını kaybetmeye çalışıyorum. Sahnedeyken bir saatin nasıl geçtiğini inanın gerçekten anlamıyorum. Çünkü çok keyif alıyorum. 
Özünde herkesin çok büyük bir potansiyeli olduğuna inanırım. Önemli olan kişinin bunun farkına varması. Söylediklerim bilgece laflar hiç değil, aslında yok saydığınız özelliklerinizi sadece size hatırlatma. 

Üniversite son sınıfta "ne yapmak istiyorsun?" diye sordu çok sevdiğim bir hocam.
- Danışmanlık.
dedim. Güldü. 
+ Sana ne danışayım ki?
dedi. 

Cevap verememiştim. O gün, bana danışılacak bir herhangi bir şey bilmediğimi düşünmüştüm. Şimdi sorsa "ne yapmak istiyorsun? diye. "Sahnede olmak istiyorum" derim.

Çünkü;

Danışmanızı istediğim değil, anlatmak istediğim çokça şey var...


Share

1 yorum :

seda yılmaz dedi ki...

Buypasa.com açılıyor! Kiğılı marka ürünler harika kampanyalarla sizlerle. Detaylı bilgi için https://ucretsizdukkan.com adresine uğrayabilirsiniz.

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
;